L & J – dark & moody elopement – prague / mini-ślub we dwoje – praga, czechy

ELOPEMENT – INTYMNY ŚLUB WE DWOJE:

Elopement to rodzaj ślubu, o którym przypominaliśmy sobie głównie za sprawą filmów lub opowieści o kimś z rodziny lub znajomych, kto zdecydował się pobrać gdzieś daleko, spontanicznie, bez obecności gości. Jest to bowiem ceremonia intymna, we dwoje (lub z obecnością mistrza ceremonii / świadków), gdzie na chwilę cały zewnętrzny świat przestaje istnieć – liczycie się tylko Wy, Wasza historia i Wasze uczucie.

Elopement to idealna opcja dla par, które nie chcą lub w danym momencie nie mogą zorganizować dużego przyjęcia weselnego. To także opcja dla par, które marzą o wyjątkowej oprawie w nietypowym miejscu bez ograniczeń formy przeżywania tego rytuału ze strony instytucjonalnej. Elopement może być też częścią większej całości – nic nie stoi na przeszkodzie, by przed lub po nim zorganizować inny rodzaj ceremonii w innym terminie lub innej części tego dnia (np. łącząc wymianę przysięgi we dwoje za dnia z wieczorną kolacją w gronie najbliższych).

ŚLUB W CZESKIEJ PRADZE:

L&J (na co dzień mieszkający w USA) zdecydowali się na zorganizowanie swojego elopementu… w czeskiej Pradze. Fascynacją bohemą i wyjątkową praską architekturą + rosnąca chęć zwiedzania i zbierania inspiracji z innych kontynentów – to dzięki tym czynnikom udało się nam spotkać pewnego deszczowego październikowego dnia w trakcie wschodu słońca. Ceremonia odbyła się na słynnym, jeszcze trochę sennym Moście Karola (godzinę później były tam już tłumy turystów). Tuż jej zakończeniu wyruszyliśmy na zwiedzanie/robienie zdjęć w kilku wybranych wspólnie miejscach; pierwszego dnia odwiedziliśmy Vojanovy Sady i Ogrody Królewskie przy zamku, drugiego dnia tuż przed moim wyjazdem udaliśmy się jeszcze na szybki spacer po Starym Mieście. A to tylko mały odsetek miejsc, które tworzą wyjątkowe tło do opowiadania historii i bardzo mocno liczę na to, że uda mi się wrócić do Pragi wiosną lub wczesnym latem. Jeśli myślicie o zorganizowaniu sesji w podobnych klimatach, piszcie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.