W & A – romantic engagement photoshoot in a forest – cracow / leśna romantyczna sesja narzeczeńska – kraków

DLACZEGO WARTO ZORGANIZOWAĆ SESJĘ NARZECZEŃSKĄ / SESJĘ WE DWOJE:

Sesje narzeczeńskie / sesje we dwoje lubię organizować z trzech powodów:

przede wszystkim to możliwość pokazania jak wygląda Wasza relacja na co dzień: w ten rodzaj sesji często wplatam Wasze zainteresowania, wspólne pasje, czasami wybrane przez Was rekwizyty – wszystko po to, by stworzyć opowieść o tym, kim jesteście w danym momencie i co Was łączy; wszystko bez ślubnej otoczki, która wymaga trochę innych zachowań. Dlatego lubię, gdy pary zapraszają mnie na takie sesje do swoich domów lub wybierają miejsca, które są dla sentymentalne / dobrze ilustrują ich zainteresowania. W&A uwielbiają naturę i piesze wycieczki po górach, a na co dzień mieszkają w Krakowie, stąd decyzja o organizacji sesji na terenie Panieńskich Skał w Lesie Wolskim. Sesja narzeczeńska pozwoliła im też znaleźć dla siebie cenną chwilę oddechu i pobyć we dwoje w najgorętszym okresie przygotowań do ślubu. Jesienna sesja poślubna (COMING SOON) odbyła się za to w ich rodzinnych okolicach – powtórzyliśmy tam między innymi klimaty skalno – leśne, które pięknie domknęły dany etap ich wspólnego życia.

Drugi powód, to możliwość oswojenia się z osobą fotografa i samym faktem bycia fotografowanym w intymnych chwilach. Sesje narzeczeńskie pozwolą obu stronom poznać lepiej swoje oczekiwania i zbudować zaufanie. Stanowią też rozbudowaną „instrukcję obsługi” tego typu spotkań – pary poznają sposób pracy fotografa i uczą się używanej przez niego specjalistycznego języka. Owocuje to zazwyczaj później ciekawszymi sesjami w dniu ślubu i sesjami poślubnymi, na których pary wiedzą już co im się podoba, a czego zabrakło na wcześniejszym spotkaniu. Mają też zdecydowanie większą pewność siebie.

Trzeci powód – wykorzystanie zdjęć jako element dekoracji ślubnych / prezentu dla bliskich. Zdjęcia z tego typu sesji mogą zostać dodane w zaproszeniach, działać jako element scenografii ślubno – weselnej, pojawić w prezentacji krótkiej opowieści o Waszym związku, czy wreszcie zostać prezentem w podziękowaniach dla rodziców lub gości.

SESJA NARZECZEŃSKA A SESJA ŚLUBNA:

Forma sesji narzeczeńskich jest zazwyczaj dużo luźniejsza i krótsza. Elegancki strój ślubny wygląda świetnie, ale może czasami stwarzać pewne ograniczenia w swobodnym okazywaniu uczuć lub uniemożliwia dotarcie w trudniej dostępne miejsca. Na sesji narzeczeńskiej te problemy zazwyczaj się nie pojawią i możemy eksperymentować do woli. Odpada też kwestia misternego układania sukni, welonu, garnituru, co w ekstremalnych przypadkach może zajmować więcej czasu niż samo wykonywanie zdjęć.

KIEDY I GDZIE ZREALIZOWAĆ SESJĘ NARZECZEŃSKĄ:

To kwestia indywidualna i zawsze staram dopasować się do Waszych oczekiwań i możliwości czasowych. Sesję narzeczeńską możemy zrealizować zarówno w dniu zaręczyn, jak i na kilkanaście dni przed ślubem, jak w przypadku W&A. Miejsce/miejsca też zawsze ustalamy wspólnie i dopasowujemy je do Waszych zainteresowań, temperamentów i charakterów. Możemy zorganizować ją, gdy jeszcze jesteście w piżamach i pijecie wspólnie poranną kawę; odwiedzić miejsce Waszej pierwszej lub ulubionej randki lub pojechać w Wasze wymarzone miejsce, by (ponownie, jak W&A) oderwać się na chwilę od myśli o stresujących ślubnych przygotowaniach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.